Biuro Obsługi Klienta Napisz: kontakt@aptekizusmiechem.pl

SAUNA - PRAWDA/FAŁSZ

 SAUNA PRAWDA / FAŁSZ

MODA NA ZDROWIESAUNA HARTUJE

PRAWDA

To właśnie w okresowym przegrzewaniu ciała z okresowym wzrostem wilgotności, a następnie jego ochładzaniu tkwi tajemnica pozytywnego wpływu sauny na nasze zdrowie. Dzięki temu nasz układ immunologiczny jest stymulowany i mobilizowany (m.in. zwiększa się produkcja ochronnych przeciwciał). Osoby, które korzystają z sauny, 10-krotnie rzadziej przeziębiają się, bowiem taki termomasaż naczyń krwionośnych skóry uodparnia nas na wszelkie zmiany pogody. Sauna wpływa także na lepsze tolerowanie upałów i wysokiej wilgotności powietrza.

 

 

SAUNA ŹLE WPŁYWA NA KRĄŻENIE

FAŁSZ

Sauna podnosi temperaturę ciała i poprawia krążenie krwi. Podczas rozgrzewania nasze naczynia ulegają rozszerzeniu, a podczas schładzania kurczą się. Takie zmiany są doskonałą gimnastyką naczyń krwionośnych. Okazało się, że gimnastyka ta jest niezwykle przydatna w terapii chorych na nadciśnienie. Sauna powoduje obniżenie ciśnienia oraz zapobiega jego wahaniom. Lekarze polecają saunę w terapii schorzeń kardiologicznych, między innymi: nadciśnienia w I i II stadium, niedrożności tętnic obwodowych, dusznicy bolesnej, a nawet zawału mięśnia sercowego (po okresie 6 miesięcy od incydentu).

 

 

SAUNA WSPOMAGA LECZENIE WIELU SCHORZEŃ

PRAWDA

Pobyt w saunie to wspaniały środek wpływający na rozluźnienie mięśni. Sauna jest pomocna w leczeniu schorzeń narządów ruchu, w tym m.in.: urazów stawów, więzadeł, nadwerężenia mięśni, zwyrodnieniowych zmian stawowych. Koi bóle korzonkowe i stawowe. Wspomaga leczenie przewlekłych nieżytów górnych dróg oddechowych, stanów zapalnych zatok. Sauna wreszcie to znakomity środek leczniczy dla naszej skóry - oczyszcza ją, leczy zmiany trądzikowe, stany zapalne skóry, świąd skóry, skutecznie likwiduje cellulit.

 

 

SAUNA JEST SPOSOBEM NA SZYBKIE ODCHUDZENIE

FAŁSZ

Podczas pobytu w saunie dochodzi do utraty nawet do 4-5 proc. wagi ciała (przede wszystkim w wyniku odwodnienia spowodowanego poceniem się). Taki spadek jest jednak niebezpieczny dla zdrowia (można zasłabnąć) i jak najszybciej należy uzupełnić płyny ustrojowe. Kiedy je uzupełnimy, nasza waga wróci do poprzedniego stanu. Sauna ma raczej niewielki wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej. Należy jednak zaznaczyć, że pobyt w saunie na pewno wspomaga odchudzanie w wyniku znaczącego pobudzenia metabolizmu (przemiana materii wzrasta nawet o 40 proc.).

 

 

Z SAUNY POWINNO SIĘ KORZYSTAĆ RAZ W TYGODNIU

PRAWDA

Ponieważ zmiany, jakie zachodzą po zażyciu sauny, utrzymują się w organizmie przez tydzień, Polski Związek Saunowy zaleca korzystanie z sauny raz na 7 dni. Biorąc pod uwagę dzienny rytm biologiczny termoregulacji, saunę należy stosować w godzinach popołudniowych. Taki seans zabezpiecza przed przeziębieniami na tydzień.

 

 

SAUNA MOŻE ŹLE WPŁYWAĆ NA NASZĄ PSYCHIKĘ

FAŁSZ

W trakcie pobytu w saunie w naszym organizmie produkowane są endorfiny (hormony szczęścia) powodujące uczucie relaksu i dobry nastrój. Znika stres, stany nerwicowe, zaburzenia snu. Należy jednak pamiętać o ochładzaniu ciała po każdym pobycie w saunie. Bez ochłodzenia cały zabieg nie ma większego sensu, a nawet jest szkodliwy. Przegrzanie ciała powoduje maksymalne rozszerzenie naczyń krwionośnych, natomiast ochłodzenie - w pierwszym momencie zwężenie naczyń krwionośnych, a potem głębokie przekrwienie. Ochładzanie jest najważniejszym czynnikiem sauny.

 

OPRAC. PIOTR DERENTOWICZ

 

Artykuł pochodzi z magazynu:

 MODA NA ZDROWIE

 

wszystkie wpisy
Skontaktuj się z Twoją apteką
  1. Wypełnij formularz
  2. Poczekaj na informację zwrotną z wybranej apteki
  3. Przyjdź do wybranej apteki
Przejdź do formularza
Nasze apteki
31 różnych miast
9 aptek całodobowych
Wsparcie grupy
Szeroka oferta produktów
Biuro Obsługi Klienta
Apteki z Uśmiechem
Pon-Pt: 8.00 – 17.00
tel: 607 707 539
e-mail: kontakt@aptekizusmiechem.pl
Wykonanie strony WWW: Devilart